Monika Laks, studentka II roku kierunku Informatyka ze szczecińskiej Akademii Morskiej reprezentowała Polskę w finale mistrzostw świata Microsoft Office Specialist 2013. W końcowej rywalizacji, która odbyła się w Waszyngtonie, brało udział 100 studentów z 90 krajów świata. Polska po raz pierwszy była reprezentowana w finale tej prestiżowej imprezy. Zawody w tym roku przyciągnęły ponad 344 000 uczestników.
Ogromnie się cieszę, z sukcesu naszej studentki. Niewątpliwie do tego osiągnięcia przyczyniła się podjęta współpraca Akademii Morskiej w Szczecinie z Fundacją IT. Dzięki niej, nasi studenci mają praktyczną możliwość certyfikacji branżowej, co wyzwala w nich wolę osobistego rozwoju. Informuje dr Piotr Borkowski, koordynator kierunku Informatyka w Akademii Morskiej w Szczecinie.
Kierunek Informatyka prowadzony w Akademii Morskiej w Szczecinie jest obecnie jednym z najbardziej innowacyjnych kierunków IT w Polsce. Stąd ten sukces. Możliwość uzyskania certyfikatów Microsoft, Hewlett Packard, Adobe, Autodesk, CompTIA, C++ Institute nie tylko otwiera studentom AM drogę do podobnych sukcesów, ale przede wszystkim daje olbrzymią przewagę na rynku pracy. Jest to rozwiązanie praktykowane w największych uczelniach na świecie. Maciej Wichary, wiceprezes Fundacji IT.
Obecnie, studenci Akademii Morskiej w Szczecinie zaczynają przygotowywać się do kolejnej edycji mistrzostw świata Microsoft Office Specialist 2014, których finał odbędzie się w Kalifornii. Tym razem może się uda przywieźć dla Polski złoto!