W dniu 17 stycznia 2014 roku w studiu S-1 Polskiego Radia Szczecin odbyła się gala wręczenia nagród laureatom drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu informatycznego „Interaktywny produkt IT”. Gala miała miejsce w ramach uroczystego podsumowania roku w branży IT organizowanego przez Klaster ICT Pomorze Zachodnie.
Konkurs „Interaktywny produkt IT” organizowany jest przez Akademię Morską w Szczecinie pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polskiego Towarzystwa Informatycznego. W jury konkursu oprócz organizatorów zasiedli przedstawiciele firm z branży IT: ComAngle, Home.pl, ITSerwis, Microsoft, NetStream Poland, Technopark Pomerania, Tieto Poland, Unizeto Technologies, Vobis Digital. Wymienione firmy były również fundatorami atrakcyjnych nagród dla laureatów konkursu.
Druga edycja konkursu „Interaktywny produkt IT” cieszyła się jeszcze większą popularnością niż pierwsza. Zostało zgłoszonych blisko 400 projektów. W tej edycji podobnie jak w poprzedniej uczestnicy wykazali się kreatywnością oraz wysokim poziomem merytorycznym. Informuje dr Piotr Borkowski Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego IpIT.
Zwycięzcami drugiej edycji konkursu IpIT zostali Aleksander Kurczyk i Piotr Wieczorek z Kłodzkiej Szkoły Przedsiębiorczości za projekt pt. „studyCloud”. Strona studyCloud będąca otwartą platformą edukacyjną oferuje narzędzia do pracy grupowej w Internecie. W nagrodę autorzy projektu popłyną w rejs statkiem szkoleniowym Akademii Morskiej Nawigator XXI.
Drugie miejsce zajął Damian Kaczyński ze Szczecińskiego Collegium Informatycznego za projekt „Arduino sercem pojazdu zdalnie sterowanego”. Autor projektu zbudował pojazd sterowany przy pomocy układu Arduino i zdalnego pilota. Za swój projekt otrzymał nagrodę w postaci notebooka ufundowaną przez Microsoft.
Na trzecim miejscu podium znalazł się Bartosz Chrostek z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Rykach za projekt WebCodeGenerator. Jest to edytor HTML z funkcją generowania kodu. Program umożliwia tworzenie stron internetowych poprzez graficzne definiowanie treści i styli elementów takich, jak nagłówki, tabele, warstwy itp. Za projekt autor otrzymał tablet ufundowany przez Tieto Poland.
W sumie zostało nagrodzonych 9 projektów i przyznano 3 wyróżnienia. Ze szczegółowymi wynikami można zapoznać się tutaj. Gratulujemy laureatom i zapraszamy do trzeciej edycji konkursu IpIT 2014.